Części zamienne na rynku wtórnym i dlaczego je wybrać

Części zamienne na rynku wtórnym i dlaczego je wybrać

Co oznacza termin „rynek wtórny”?

Części zamienne na rynku wtórnym to części zamienne produkowane przez firmę, która nie jest oryginalnym producentem pojazdu, ale ma taką samą jakość jak oryginały.

Znane są również jako:

Podstawowe części zamienne
Nie są to części OEM
Serwis pogwarancyjny
Oprócz części noszących markę producenta pojazdu (tj. części OEM), istnieją również takie, które są produkowane na tej samej linii produkcyjnej, co oryginalny element pojazdu (tj. OES), a także inne produkowane przez producentów pojazdów. jakość". Części w tych kategoriach są często tańsze niż identyczne części sygnowane marką producenta pojazdu”.

(Komunikat KOMISJI WSPÓLNOT EUROPEJSKICH; {SEK (2009) 1052} {SEK (2009) 1053})

Kiedy używane są części zamienne z rynku wtórnego?

Jeśli chodzi o naprawę samochodu po wypadku samochodowym, Twoja firma ubezpieczeniowa ma możliwość skorzystania z części zamiennych zamiast oryginalnych części producenta (OEM). Czasami te części są produkowane przez tego samego producenta, który wyprodukował oryginalną część.

Czy części zamienne na rynku wtórnym są gorszej jakości?


Zalety i wady części zamiennych i OEM.
Części zamienne są przedmiotem dyskusji od wielu lat. Konsumenci obawiają się, że tego typu części zamienne nie są tak dobre, bezpieczne i niezawodne jak oryginalne części OEM. To całkowicie błędna koncepcja.

Niektóre warsztaty samochodowe coraz częściej preferują części „z rynku wtórnego” jako części o wyższej jakości, które z kolei zyskały popularność i są uważane za alternatywę dla części producenta, a w niektórych przypadkach argumentowano, że mogą być nawet alternatywą. W wielu przypadkach producenci części podstawowych lub zamiennych mogą do ich produkcji zastosować droższe materiały lub bardziej zaawansowane technologie niż oficjalni producenci.

Kolejną zaletą „rynku wtórnego” jest na przykład to, że często mają one dłuższe gwarancje (czasem dożywotnia).

Czy istnieją różne rodzaje części zamiennych na rynku wtórnym?

Jeśli chodzi o tego typu części, z pewnością będziesz chciał upewnić się, że posiadają one certyfikat. Stowarzyszenia certyfikujące części samochodowe mają wysokie standardy i wytyczne dotyczące produkcji. Przeprowadzane są testy produkcyjne, jakość materiałów i integralność części. Aby uzyskać certyfikat, testy, które przechodzą części, muszą określić, że są one „funkcjonalnie równoważne” częściom OEM. W Aeropik znajdziesz certyfikowane akcesoria, które przeszły wszystkie etapy testów jakości.

Jakie są korzyści z części zamiennych na rynku wtórnym?

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ubezpieczycieli (PCI), te same części zamienne oszczędzają konsumentom 1,5 miliarda dolarów rocznie, a średni koszt części OEM jest o około 60% wyższy, oszczędzając pieniądze na kosztach naprawy. Mogą być również tańsze niż oryginalne części producenta, oszczędzając czas właściciela na naprawę samochodu.

Jako dystrybutorzy marek takich jak AMK, w Aeropiku mamy możliwość sprzedaży części zamiennych bez przechodzenia przez oficjalnych producentów, czasami po znacznie niższej cenie niż to, co tam znajdziesz. Innymi słowy, część jest „nieoryginalna”, ale pochodzi od producenta oryginalnego sprzętu.

Podsumowując: części z rynku wtórnego są tańsze w wymianie części OEM i są dokładnie tej samej jakości - po prostu nie mają etykiety producenta.

W Aeropik jesteśmy gotowi pomóc naszym klientom w poszukiwaniu wysokiej jakości certyfikowanych części zamiennych i części OEM w przystępnych cenach.W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroką gamę marek importowanych części zamiennych.Nasz zespół profesjonalistów z doświadczeniem w zawieszeniu pneumatycznym może odpowiedzieć na Twoje pytania.